top of page

Шановні учні, колеги!

На цій сторінці Ви зможете  детальніше  познайомитися

 з  видами творчих робіт у номінації

"Медіаконтент юного словесника"

3D-книги (програми: ZooBurst,  flipbook maker, Flip PDF Corporate   Edition)

Веб-квести, веб-сайти, електронні виставки, вернісажі, музеї, подорожі,   екскурсії, тематичні групи в соціальних мережах, блоги лінгвістичної  тематики чи присвячені літературній спадщині письменників-ювілярів

Як розмістити відео на YOUTUBE?

 

1. Заходимо на портал Youtube

2. Натискаємо кнопку "Добавить видео" (Дивитись зображення)

3. Відкриється вікно, де ви маєте змогу завантажити своє відео (Дивитись зображення)

4. Вибрати файл на своєму ПК (Дивитись зображення)

5. Чекаємо, коли файл буде завантажено. Ви побачите посилання на відео, яким можна поділитися (Дивитись зображення )

Вимоги щодо оформлення мультимедійних презентацій

Оформлення слайдів

   Дотримання єдиного стилю оформлення (уникати стилів, які будуть відволікати від змісту презентації); допоміжна інформація не повинна переважати над основною інформацією (текст, малюнок).

  Фон: виберіть для фону холодні тони.

  Використання кольору: на одному слайді рекомендується використовувати не більше трьох кольорів: один для фону, інший для заголовка, третій для тексту; для фону і тексту слайда потрібно вибрати контрастні кольори.

  Анімаційні ефекти: використовувати можливості комп'ютерної анімації для подання інформації на слайді, але не зловживати різними анімаційними ефектами (вони не повинні відволікати увагу від змісту слайда).

Подання інформації

- Зміст інформації: використовувати короткі слова і пропозиції; мінімізувати кількість прийменників, прислівників, прикметників; заголовки мають привертати увагу аудиторії.

- Розташування інформації на сторінці: переважно горизонтальне розташування інформації; найбільш важлива інформація повинна розташовуватися в центрі екрана; якщо на слайді є картинка, напис повинен розташовуватися під нею; бажано, щоб на слайдах залишалися поля, не менше 1 см з кожної сторони; всі слайди (крім першого) повинні містити порядковий номер, розташований у правому нижньому куті (розмір шрифту - не менше              20 пт).

- Шрифти для заголовків - не менше 24 пт; для інформації - не менше            18 пт; шрифти без зарубок легше читати з великої відстані; не можна змішувати різні типи шрифтів в одній презентації; для виділення інформації слід використовувати жирний шрифт, курсив або підкреслення; максимальна кількість текстової інформації на одному слайді - 15 рядків тексту, набраних Arial 18 пт).

- Способи виділення інформації: рамки, заливки, межі; різні кольори шрифтів, штрихування; малюнки, діаграми, схеми для ілюстрації найважливіших фактів.

- Обсяг інформації: не варто заповнювати один слайд дуже великим обсягом інформації: глядачі можуть запам'ятати не більше трьох фактів, висновків, визначень; найбільша ефективність досягається тоді, коли ключові пункти відображаються по одному на кожному окремому слайді; максимальна кількість графічної інформації на одному слайді - 2 малюнки (фотографії, схеми тощо) з текстовими коментарями (не більше 2 рядків до кожного).

- Види слайдів: для забезпечення різноманітності слід використовувати різні види слайдів з текстом, з таблицями, діаграмами, фотографіями, ілюстраціями, схемами.

- Ілюстрації: при використанні фотографій обробляйте їх в Adobe Photoshop, змінити розмір зображення, збережіть командою «Файл - Зберегти для web», формат файлів вибирайте png або jpeg, так щоб максимальний розмір файлів не перевищував 500 КВ.

bottom of page