top of page

      Перелік робіт у номінації  "Методичні новації"

  • персональний веб-сайт (блог) учителя-філолога;

  • веб-сайт (блог) керівника методичного об’єднання;

  • веб-квест учителя;

  • відеоролики майстер-класів, відеоуроки з російської мови та інтегрованого курсу «Література», зарубіжної літератури;

  • інтерактивні плакати до уроків російської мови та інтегрованого курсу «Література», зарубіжної літератури (не менше 5-ти);

  •  інтерактивні вправи до уроків російської мови та інтегрованого курсу «Література», зарубіжної літератури (не менше 10-ти);

  • авторські розробки уроків, позакласних заходів, сценаріїв (з повним мультимедійним забезпеченням;

  • інтегровані уроки та позакласні заходи (зарубіжна література + англійська мова, інтегрований курс «Література» + англійська мова, російська мова + англійська мова тощо) з повним мультимедійним забезпеченням.

УВАГА!  Вимоги до алгоритму письмового оформлення

конспекту навчального заняття з повним дидактичним забезпеченням (мультимедійним супроводом) 

Текст конспекту заняття чи уроку має бути викладений без помилок. Вимоги до комп’ю­тер­ного набору: шрифт – Times New Roman, розмір шрифту – 14, інтервал – 1,0.

                                    Алгоритм, за яким потрібно викласти  текст конспекту навчального заняття:

  • Вказати навчальний предмет, клас, назву розділу, тему уроку чи заняття, тип уроку (заняття). Наприклад:

Навчальний предмет. Українська література. 8 клас

 Розділ. Усна народна творчість

Тема. Поетика народних дум

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок

  • Прізвище, ім’я, по батькові автора заняття чи уроку, посада, місце роботи, район чи місто (повністю).

  • Зазначити, за якою програмою працює вчитель.  Наприклад:       Програма з української літератури для загальноосвітніх навчальних закладів, К.: Перун, 2005. – 208 с.

       Чітко  й  логічно сформулювати мету уроку.

  • Зафіксувати (за потребою та в залежності від типу уроку) обладнання, наочність: технічні (мультимедійні) засоби, ілюстрації, репродукції картин, портрети, роздатковий матеріал тощо; дібрати епіграф уроку (за бажанням автора-розробника).

  • Чітко структурувати хід заняття (зміст чи перебіг уроку), зазначити й детально розписати всі його етапи: актуалізація опорних знань учнів; повідомлення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності учнів; вивчення нового матеріалу та ін., продумати й записати в логічній послідовності запитання для роботи над текстом, після опрацювання теоретичного матеріалу  чи  для підбиття підсумків уроку тощо.

  • Найважливіші ідеї навчального змісту, терміни, поняття, закони доцільно підкреслити, щоб виділити їх на загальному фоні сторінки.

  • У конспекті бажано вказати місце і зміст самостійної  діяльності учнів, 

  • Подати список використаної літератури, оформлений згідно сучасних вимог. Наприклад:

  • Клочек Г.Д. Текст «під мікроскопом»: фрагмент новели Василя Стефаника «Катруся» / Г.Д. Клочек // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. – 2004. – № 1. – С.123-136.

  • Передрій Г., Карпенко Т. У світі звуків і слів: Цікаві завдання з фонетики, лексикології і словотвору / Г. Передрій, Т. Карпенко. – К.: Богдана, 1998. – 399 с.

      Усі  відеофайли мають бути розміщені на відеохостингу (https://www.youtube.com), а  в роботі    подаватися посилання на них.

     Скласти коротку анотацію уроку (тема, мета, клас, методичні знахідки, «родзинки» уроку тощо).

    Автор гарантує, що конспект уроку чи заняття створено виключно його творчою працею, і бере на себе повну відповідальність перед третіми особами за порушення авторських прав.

Критерії оцінювання Інтернет-ресурсу 

Кількість і тематична організованість поданої інформації

Навчальна і методична цінність розміщених матеріалів

Культура подання інформації: 

- структурованість інформації,

- дотримання єдиного стилю;

- оригінальність

Концептуальність,ергономічність:

  • відповідність типу ресурсу його змісту; цілісність і взаємопов'язаність складових частин ресурсу і вмісту;

  • позиційність та адресність;

  • доступність і простота використання;

  • забезпечення зворотного зв'язку

Змістовність:

  • актуальність контенту;

  • його інформативність, інноваційність та оригінальність;

  • авторський характер опублікованих матеріалів;

  • відображення досвіду використання ІКТ у викладанні навчальної дисципліни.

Практична значимість:

  • можливість використання широким колом викладачів і учнів;

  • придатність для використання у різних навчальних ситуаціях

 Майстер-клас

  Майстер-клас - особлива форма ознайомлення з перспективним педагогічним досвідом, заснована на практичних діях показу і демонстрації творчого вирішення певної педагогічної, психологічної, методичної задачі, обмін досвідом навчання і виховання учнів.

   Проводячи майстер-клас, учитель насамперед не прагне просто передати знання. Він намагається задіяти учасників у процес, зробити їх активними, розбудити в них те, що приховано навіть для них самих, зрозуміти й усунути те, що йому заважає в саморозвитку. Всі завдання вчителя і його дії спрямовані на те, щоб підключити уяву учасників, створити таку атмосферу, щоб вони проявили себе як творці. Це м'яке, демократичне, непомітне керівництво діяльністю.

Складові майстер-класу:

·          Постановка проблемної задачі шляхом створення проблемної ситуації.

·          Побудова алгоритму рішення даної задачі шляхом «програвання» навчальних ситуацій.

·          Психолого-педагогічне обґрунтування обраних засобів рішення задачі.

·          Рефлексія.

Критерії якості підготовки і проведення майстер-класу

  Для визначення ефективності підготовки і проведення майстер-класу ми пропонуємо використовувати наступні критерії.

Презентативність. Вираженість інноваційної ідеї, рівень її представленості, культура презентації ідеї, популярність ідеї в педагогічних, методичних та практичних аспектах освіти.

Ексклюзивність. Яскраво виражена індивідуальність (масштаб і рівень реалізації ідей). Вибір, повнота та оригінальність вирішення інноваційних ідей.

Прогресивність. Актуальність і науковість змісту і прийомів навчання, наявність нових ідей, що виходять за рамки стандарту і відповідних тенденціям сучасної освіти та методики навчання предмета, здатність не тільки методичного, але і до наукового узагальнення досвіду.

Вмотивованість. Наявність прийомів і умов мотивації, включення кожного в активну творчу діяльність зі створення нового продукту діяльності на занятті.

Оптимальність. Достатність використовуваних засобів на занятті, їх поєднання, зв'язок з метою і результатом (проміжним і кінцевим).

Ефективність. Результативність, отримана для кожного учасника майстер-класу. Який ефект розвитку? Що це дає конкретно учасникам? Уміння адекватно проаналізувати результати своєї діяльності.

Технологічність. Чіткий алгоритм заняття (фази, етапи, процедури), наявність оригінальних прийомів актуалізації, проблематизації («розриву»), прийомів пошуку і відкриття, подиву, осяяння, рефлексії (самоаналізу, самокорекції).

Артистичність. Піднесений стиль, педагогічна харизма, здатність до імпровізації, ступінь впливу на аудиторію, ступінь готовності до поширення і популяризації свого досвіду.

Загальна культура. Ерудиція, нестандартність та інноваційність мислення, стиль спілкування, культура інтерпретації досвіду.

bottom of page